single-image

7 dôvodov prečo si založiť vlastný blog

4 min. čítania

Dnes má množstvo ľudí, či firiem vlastné blogy. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo? Blog by mal byť pravidelne aktualizovaný a prinášať nový obsah. V prípade firmy môže chcieť zdieľať nové produkty, služby, či iné informácie z vnútra. V prípade osobných blogov to môže byť preto, že má daný človek informácie, o ktoré sa chce podeliť. Poďme sa ale pozrieť na 7 dôvodov prečo by ste aj vy mali mať vlastný blog.

1. Web stránka s blogom – rozšírite svoje podnikanie

Ak chcete začať podnikať, alebo už podnikáte, je to výborný spôsob ako sa zviditeľniť. Články do blogu si viete pripraviť aj sami a to za minimálne náklady v porovnaní s inými možnosťami. Blog vás v nákladoch nestojí veľa peňazí, no jeho pridaná hodnota vám v budúcnosti môže výrazne pomôcť. Ak ste influencer môže byť aj samotný blog zdrojom vášho príjmu.

2. Dajte o sebe vedieť

Zvolíte si meno blogu, pseudonym, alebo umelecké meno a môžete si budovať svoju značku. Staňte sa odborníkom na určitú oblasť a ľudia vás budú časom vyhľadávať. Niekedy je menej viac platí aj tu – nemusíte prinášať obsah zo všetkých oblastí. Sústreďte sa na ten, ktorému rozumiete, alebo v ňom chcete byť odborníkom.

3. Získate návštevy zadarmo

Vďaka indexovaniu stránky a jej obsahu môžete získať návštevníkov, ktorí by sa inak o vás nedozvedeli. Na základe kľúčových slov a obsahu, ktorý zverejníte môže návštevník nájsť váš príspevok na Googli, či inom vyhľadávači a vám tak môže priniesť nového fanúšika, odberateľa, či zákazníka. V prípade influencerov možno aj nového obchodného partnera.

4. Životopisy sú mimo

Dlhodobý projekt, ktorý je online roky, alebo je v ňom vidieť vašu prácu, úsilie a projekty, na ktorých ste robili sú viac ako životopis. Vytvorte si blog, aby ste iným ukázali, čo ste robili, alebo na čom pracujete. Určite tu zo seba ukážete viac ako na jednej, či dvoch stránkach životopisu. Vaše dielo o vás povie viac ako text na papieri.

5. Budujte si komunitu

Na blog môže byť naviazané aj iné médium. Facebook, youtube, instagram a iné… Keď pridáte nový článok na blog, nebudú hneď o ňom všetci vedieť. Preto sa s touto informáciou podeľte na sociálnych sieťach, kde máte možnosť interakcie s čitateľmi, fanúšikmi. Zvoľte si napríklad hashtag, ktorý bude pre vás jedinečný a každý príspevok ním označte, aby ste ich vedeli filtrovať.

6. Môžete zarobiť aj keď nepodnikáte

Môžete sa venovať napríklad skúšaniu produktov, alebo pri tom, čo robíte z času na čas nejaký otestovať a napísať o tom. Ak máte dostatočné publikum a kvalitu obsahu, môžete byť okrem množstva zdieľaní a reakcií odmenení aj formou spolupráce s predajcom, či výrobcom daného produktu.

7. Časová voľnosť – ste pánmi svojho času

Písanie článkov na blog je činnosť, ktorú viete robiť kedykoľvek a kdekoľvek. Je jedno či sedíte doma v obývačke, na terase kaviarne, alebo na pláži. Rovnako je jedno či ste nočný tvor, alebo ranné vtáča. Článok si môžete zverejniť okamžite po dopísaní, alebo v určitú hodinu, či deň. Ak máte kreatívnu chvíľku a pripravíte si ich pár dopredu, môžete si nastaviť publikovanie v budúcnosti.

 

Ako teda vidíte, vlastný blog je niečo, čo môže byť hobby, ale aj zárobková činnosť. Ideálne je keď je oboje naraz. Ešte stále váhate, či do toho máte ísť? Naše odporúčanie je jednoznačne áno. Ak máte otázky ako na to, chcete pomôcť s vytvorením blogu, či celej stránky, sme tu pre vás. Napíšte nám na office@orangeslash.com

 

Komentáre

Mohlo by vás zaujať