single-image

10 tipov pre Instagram

3 min. čítania

1. Šetrite si mobilné dáta

Určite sa vám už stalo, že keď nie ste v dosahu Wi-fi, pozreli ste si pár príspevkov na Instagrame, nejaké tie story a prišla vám správa, že ste prečerpali dáta. Bohužiaľ aj “nekonečné” dáta sa dnes pri časom používaní Instagramu dajú ľahko minúť.
Ako sa tomu vyhnete? Jednoducho si v nastaveniach Instagramu vyberte voľbu Použitie mobilných dát a tam zaškrtnete Nižšia spotreba dát.

2. Spravujte svoje notifikácie

Ak chcete mať pod kontrolou notifikácie, ktoré vám chodia, viete si jednoducho zapnúť upozornenie na konkrétneho užívateľa.
Stačí ak pri užívateľovi ťuknete na menu a vyberiete si možnosť Zapnúť upozornenia na príspevky.

3. Stiahnite si profilovú fotku užívateľa

Hľadáte niekoho, ale nie ste si istí, či je to tá správna osoba? Alebo si len proste chcete z nejakého dôvodu stiahnuť profilovku nejakého užívateľa?
Použite na to stránku instadp.com. Zadáte užívateľské meno a po chvíli sa vám zobrazí fotka na stiahnutie.

4. Filtre

Filtre sú tu s nami od samého začiatku Instagramu. Hoci je stále populárnejší hashtag #nofilter, majú svojich priaznivcov a množstvo fotiek oživia a dodajú im šmrnc.
Ako si ale pridáte nové? Instagram ich pravidelne vylepšuje a pridáva nové, no vy máte v tom svojom stál len tie základné?
Na konci ponuky filtrov nájdete tlačítko Spravovať. Po kliknutí na neho sa vám zobrazia všetky dostupné filtre. Okrem pridávania a odoberania môžete meniť aj poradie.

5. Štetce – zakryte, zvýraznite…

Niekedy sa stane, že z fotky chcete ukázať iba jej časť. Okrem rozostrenia zvyšnej časti fotky môžete kľudne použiť funkciu štetca.
Pri dlhšom stlačení hrubšieho štetca sa vám zafarbí celá fotografia a potom si gumou odkryjete iba tú časť, ktorú chcete. Pokiaľ zvolíte tenší štetec pri použití na celej fotke, dosiahnete tak priehľadné zafarbenie.

 

6. Rozdelte dlhšie video do story

Pre užívateľov iPhonov máme tip na aplikáciu CutStory, ktorá vám rozdelí dlhšie video do sekvencií po 15 sekúnd. Pre užívateľov androidov sú k dispozícii tiež obdobné aplikácie – napríklad Story Cutter for Instagram

7. Uložte si story

Príbehy, ktoré vytvoríte si môžete uložiť, vedeli ste o tom?
Na výber máte, či si chcete svoje storyčko uložiť do archívu na Instagrame, alebo ho stiahnuť do telefónu.

8. Pridajte si story rovno z Instagramu aj na Facebooku.

Pokiaľ chcete svojich followerov informovať nie len na Instagrame, ale rovno aj na Facebooku, v tej istej časti nastavení ako v predošlom bode nájdete na spodku možnosť, ktorou povolíte odosielanie stories súčasne s Instragramom aj na Facebook.

9. Komentáre

S väčším počtom followerov rastie aj šanca, že sa na vás nelepí nejaký hater, ale niekto, kto vám bude písať nežiadúce komentáre.
Máte dve možnosti ako takémuto stavu zabrániť.
Prvou je nastavenie filtra komentárov. V nastaveniach komentárov napíšte slová, ktoré chcete bloknúť a komentár, ktorý ho bude obsahovať nebude zverejnený.
Druhou je možnosť bloknúť priamo užívateľa a tomu sa tak nebude dať komentovať vaše príspevky. Hoci uvidí obsah vášho účtu, nebude mať možnosť komentovania.

10. Uložte si príspevky do kolekcií

Pokiaľ nesledujete len pár účtov, za deň na vás Instagram vychrlí množstvo nových príspevkov.
Môže sa satať, že niektoré vás zaujmú a chcete sa ku ním z nejakého dôvodu neskôr vrátiť. Tak ako máte aj na Facebooku možnosť uložiť, tu si môžete príspevky označiť a pridať do svojej kolekcie. Z tej si potom môžete vytvoriť vlastný album a kedykoľvek sa ku príspevkom vrátiť.

          

Komentáre

Mohlo by vás zaujať